Store SKU
SDGRAB11166BVLGRP
Rabbeted Bevel Siding · Cedar · Select Tight Knot · Kiln Dried · 11/16x6
Quick Specs Ships via Dunn Lumber On Sale
Rabbeted Bevel STK 11/16x6
In stock
Store SKU
SDGRAB11166BVLGRP
Rabbeted Bevel Siding · Cedar · Select Tight Knot · Kiln Dried · 11/16x6
Rabbeted Bevel Siding · Cedar · Select Tight Knot · Kiln Dried · 11/16x6
| SKU | SDGRAB11166BVLGRP |
|---|---|
| Brand | Hall Forest |
| Product Type | Bevel Siding |
| Actual Thickness | 11/16" |
| Actual Width | 5-1/2" |
| Best Use | Siding |
| Edge Type | Bevel |
| Engineered | No |
| Finger Jointed | No |
| Flat Stock | No |
| Lumber Grade | Select Tight Knot |
| Natural or Composite | Natural |
| Nominal Size | 11/16" X 6" |
| Nominal Thickness | 11/16" |
| Nominal Width | 6" |
| Primed | No |
| Seasoning | Kiln Dry |
| Texture | Rough |
| Wood Species | Cedar |
Write New Review



