Store SKU
CCGL5X9
CC Glulam Beam · 5½"x9" · Architectural Grade · Zero Camber
Ships via Dunn Lumber On Sale
Currently Out of Stock
Available in 0 to 2 Days
Available in 0 to 2 Days
Store SKU
CCGL5X9
CC Glulam Beam · 5½"x9" · Architectural Grade · Zero Camber
Glulam Beam
- Zero Camber
- Architectural Grade
- 5½x9
| SKU | CCGL5X9 |
|---|---|
| Brand | Glulam Beam |
| Manufacturer Sku | GLBDFV45E09 |
| Product Type | Engineered Lumber |
| Actual Thickness | 5-1/2" |
| Actual Width | 9" |
| Best Use | Framing/Construction |
| Edge Type | Square |
| Engineered | No |
| Finger Jointed | No |
| Flat Stock | No |
| Lumber Grade | Architectural |
| Natural or Composite | Natural |
| Nominal Size | 5-1/2" X 9" |
| Nominal Thickness | 5-1/2" |
| Nominal Width | 9" |
| Primed | No |
Write New Review




